Італія

Правовий статус і візові вимоги для осіб, що були вимушені виїхати з України

Загальна інформація та правова допомога в Італії

Відповідно до законодавства ЄС, з 2017 року громадяни України з біометричними паспортами мають право в’їзду та короткострокового перебування в ЄС без візи. Громадяни України, що не мають біометричного паспорта, також звільнені від вимоги отримання дозволу на перебування (візи) для в’їзду до Італії.

Біженцям із України не потрібно проходити процедуру отримання притулку. Починаючи з 24 лютого 2022 року, особи, які постійно проживають в Україні та були вимушені виїхати з країни через війну, мають право на отримання тимчасового захисту в будь-якій країні ЄС. Строк дії тимчасового захисту становить щонайменше один рік (наразі до 4 березня 2023 року) і може бути подовжений, залежно від ситуації в Україні, до 4 березня 2024 року. Права, передбачені Директивою про тимчасовий захист, включають дозвіл на проживання, доступ до житла та ринку праці, медичну допомогу та доступ до освіти для дітей. Будь-яка особа, що проживає в ЄС на законних підставах, має право відкрити банківський рахунок.

Українцям із біометричними паспортами право на відкриття банківських рахунків надано на підставі безвізового режиму між Україною та ЄС. Якщо особа походить із третьої країни, вона має пересвідчитися, що її країна походження входить до переліку третіх країн, громадяни яких мають право безвізового перебування.

Якщо особа прибула без документів, що засвідчують особу, Посольство України в Італії (Рим) допоможе отримати необхідні документи.

Статус біженця / шукача притулку / тимчасового захисту

Особа, що прибула до Італії, підлягає реєстрації. Упродовж 8 днів із моменту в’їзду така особа повинна відвідати Міграційну службу (італійською: Ufficio Immigrazione) в Квестурі (управління громадської безпеки) для отримання необхідної допомоги. Квестури та міграційні служби є у всіх великих містах. Перевірити наявність міграційної служби в Квестурі певної громади можна на її офіційному вебсайті.

Громадяни України з біометричним паспортом звільнені від обов’язку отримання в’їзної візи і мають право перебувати на території Італії до 90 днів із моменту в’їзду до Шенгенської зони.

Якщо особа бажає залишитися в Італії довше 90 днів, вона повинна звернутися до міграційної служби Управління поліції (Квестури) за місцем перебування. Там цій особі нададуть усю необхідну інформацію щодо різних можливостей правового врегулювання її перебування на території Італії.

Лише у разі перебування довше трьох місяців члени родин громадян ЄС, які не є громадянами ЄС, повинні подати заяву про отримання картки реєстрації місця проживання до Поштової служби Італії або до Управління поліції, якщо тип запиту не входить до переліку передбачених Новою процедурою.

Упродовж 3 днів після подачі заяви заявник має безкоштовно отримати документ або картку шукача притулку. Ця картка засвідчує статус особи як заявника на отримання міжнародного захисту і підтверджує її право залишатися на території країни-члена ЄС або асоційованої країни на час розгляду заяви.

Дізнайтеся більше про перебування в Італії:

>>Установи, що консультують із питань міграції по всій Італії:

Венето

 • Імміграційна служба при 6-му Місцевому відділі громадського здоров’я
  Адреса: Via E. degli Scrovegni 12
  Тел: 049 821457247264121
  Email: immigrazione.ulss16@aulss6.veneto.it
  Приймальня працює з понеділка по четвер 9.00 12.30.

 • Імміграційний відділ Управління поліції Падуї
  Адреса:П’яццетта Дзанеллато( Piazzetta Zanellato) , 7
  Тел: 049 8282468
  понеділка по п’ятницю 7.30 – 13.30 та 14.30 – 17.30                                       
  прийом на визначених стійках з понеділка по п’ятницю 10.00 – 12.00  та 14.30 – 16.30
 • Лінія психологічної допомоги:
  Тел: 800 065510
 • Служба Червоного Хреста Італії is Італії здійснює прийом (також англійською мовою) з понеділка по суботу 08:00–20:00. Ця служба призначена для надання психологічної підтримки як усім громадянам України, які прибули в Італію, так і сім’ям, які їх приймають.

>> Послуги усного перекладу (місцеві ГО, волонтери, приймальні центри)

Послуги перекладу та інформація для орієнтації та інтеграції. Інформаційний центр «HelpUkraine». Контактні дані:

  +39 02 674988368 українською та англійською мовами
  +39 02 674988369 італійською мовою

  HelpUkraine@avsi.org

  www.avsi.org

Доступ до медичних послуг

Збори

В Італії невідкладна медична допомога надається кожному, хто її потребує, навіть особам без документів. Для отримання доступу до медичних послуг Національної служби охорони здоров’я Італії особа повинна мати код STP (Straniero temporaneamente presente — тимчасово присутнього іноземця), який дозволяє отримати доступ до базової та невідкладної медичної допомоги, як-от лікування в палаті екстреної допомоги, вакцинація, призначення клінічних обстежень, прийом у профільних лікарів та призначення медикаментів.

Код STP видається державними закладами охорони здоров’я на підставі інформації, що засвідчує особу.

Особи, які не мають чинної посвідки на проживання, мають право отримувати первинну медичну допомогу, навіть на постійній основі. Для отримання медичної допомоги необхідно звернутися по отримання «Tesserino STP» (медичної картки для іноземних громадян, що тимчасово перебувають на території країни) до комітету з питань охорони здоров’я (офісу USL). Картка STP діє впродовж 6 місяців і може бути перевидана.

 

Ця картка надає власнику право на:

 • доступ до базової медичної допомоги;
 •  госпіталізацію в екстрених ситуаціях і «денний» стаціонар;
 •  отримання амбулаторної та лікарняної допомоги обов’язкового чи життєво важливого характеру, навіть на постійній основі, при травмах і захворюваннях.

Особи, що є шукачами притулку, біженцями чи мають додатковий захист, мають право доступу до медичних послуг на тих самих підставах, що й громадяни Італії. Для цього необхідно зареєструватися в Італійській державній системі охорони здоров’я (SSN — Sistema sanitario nazionale) разом із членами сім’ї. Реєстрація здійснюється в місцевому управлінні охорони здоров’я (ASL — Azienda sanitaria locale або ASP — Azienda sanitaria provinciale) за місцем проживання. Після реєстрації особа отримує медичну картку (Tessera sanitaria) і має право на: призначення сімейного лікаря (або педіатра для дітей до 14 років), прийом у профільних лікарів у разі потреби, аналізи крові та вакцинацію, госпіталізацію та інші види лікування, залежно від потреб.

Система охорони здоров’я Італії, відома як Servizio Sanitario Nazionale (SSN) — це національна система надання медичних послуг на регіональному рівні. Вона забезпечує універсальне, здебільшого безкоштовне, покриття медичних послуг для громадян і резидентів. Лікування, що покривається державною системою з незначною франшизою, включає тестування, медичні препарати та хірургічні операції під час госпіталізації, візити сімейних лікарів та медичну допомогу, надавану педіатрами та іншими профільними спеціалістами. Крім того, доступне також медикаментозне, амбулаторне та стоматологічне лікування. Див. більше інформації за посиланням:

Громадяни третіх країн та особи без громадянства, здатні довести, що вони законно проживали в Україні до 24 лютого 2022 року на підставі чинної посвідки на постійне проживання, виданої відповідно до чинного законодавства, і які не можуть повернутися до своїх країн походження з міркувань безпеки, мають право на тимчасовий захист ЄС або належний тимчасовий захист з боку національної влади, залежно від того, в якій країні ЄС вони перебувають.

Куди можуть звертатися українці, які були вимушені виїхати з України, для отримання таких медичних послуг?

Номер телефону: 011.4326700, працює з понеділка по п’ятницю 8:00–20:00; вісім україномовних операторів відповідають на запити щодо інформації та додаткових роз’яснень від біженців та приймаючих сімей. www.aslcittaditorino.it (є українська версія)

Для отримання безкоштовної медичної допомоги радимо звернутися на цілодобову лінію за номером: 800.118.800, де також можна українською мовою отримати інструкції з отримання коду STP/ENI (Straniero Temporaneamente Presente / Європейський ідентифікаційний номер), який надає доступ до невідкладної, основної та довгострокової амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги в державних і приватних акредитованих медичних закладах, а також до видачі рецептів на медичні препарати.

 • У провінцї Брешія  з усіх цих питань (назофарингальний тест-мазок, вакцинація від SARS-CoV-2, інші щеплення, отримання сертифікату про вакцинацію, медичної картки чи коду STP, реєстраційної форми для домашніх тварин, медичні маски FFP2 та надання медичної допомоги) звертайтеся до таких установ:

-Територіальне управління охорони здоров’я, Громадська лікарня Брешії (ASST Spedali Civili Brescia): Віале С. Евфемія, 108 (viale S. Eufemia 108), з понеділка по п’ятницю 08:00–14:00, субота 08:00–12:30, новий розклад з 28.04.2022 року: з понеділка по п’ятницю 09:00–13:00, субота 08:00–12:30

-Територіальне управління охорони здоров’я, Громадська лікарня Франчакорти (ASST Franciacorta): К’ярі, П’яцца Мартірі Делла Ліберта, 22 (Chiari, Piazza Martiri Della Libertà 22), з понеділка по п’ятницю 09:00–12:00, прийом без попереднього запису. Із четверга 28.04.2022 року зачинено.

-Територіальне управління охорони здоров’я, Громадська лікарня Гарди (ASST Garda): Лонато, Віа Марчезіно, 49 (Lonato, via Marchesino 49), з понеділка по суботу 14:00–18:00. Новий розклад з четверга 28.04.2022 року: Понеділок — середа — п’ятниця 14:00–16:00

 •  У регіоні Венето:

Особи, що не подали заяву на отримання міжнародного захисту в Головне управління поліції та вважаються такими, що перебувають у критичному стані, отримують невідкладну медичну допомогу в Падуї, в основному для невідкладного лікування травм і гострих захворювань. Цю умову має бути підтверджено персональним кодом, що видається строком на один рік районним пунктом надання адміністративних послуг  (Sportelli amministrativi distrettuali AULSS 6 Euganea) в робочий час у порядку живої черги без попереднього запису.

Більше інформації можна отримати на відповідній вебсторінці
Адреса ел. пошти для інформаційних запитів: ucraina@aulss6.veneto.it

 • Бергамо:

Громадяни України, що прибули чи прибувають в провінцію Бергамо, можуть без попереднього запису звернутися до одного зі спеціалізованих приймальних центрів (пунктів доступу). www.asst-pg23.it 

Корисна інформація щодо медичного обслуговування населення для тих, хто прибуває з України: доступ до послуг, Covid-19, вакцинація «зелені пропуски», домашні тварини.

Міністерство здоров’я в Італії:
Лінія допомоги 1500 (24/7, українською та російською мовами 8:00–20:00)

Лікування невідкладних станів

Корисна інформація щодо медичного обслуговування населення для тих, хто прибуває з України: доступ до послуг, Covid-19, вакцинація «зелені пропуски», домашні тварини.

www.salute.gov.it (є українська версія) 

Лікарні

Для госпіталізації необхідне письмове призначення від сімейного лікаря, проте в екстрених випадках рішення про госпіталізацію може ухвалювати лікар пункту невідкладної допомоги, до якого можна звернутися у будь-якій екстреній ситуації.

Лікування хронічних захворювань / тривале лікування

Візит до сімейного лікаря

Інші послуги

Усі жінки в Італії мають право на медичну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами. Вагітним жінкам необхідно відвідати сімейного лікаря для:

 1. Допомоги під час вагітності: акушерської допомоги, УЗД, планових оглядів та апаратних обстежень
 2. Допомоги при пологах та народженні дитини
 3. Післяпологового догляду: а саме відвідування лікаря в післяпологовий період

Можна отримати вакцинацію від дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту, кору, паротиту, краснухи; інші вакцини також може бути безкоштовно надано особі та її дітям за рішенням органів охорони здоров’я. Крім цього, також є можливість пройти скринінг на туберкульоз.

Послуги для людей, які живуть з ВІЛ

Тестування на ВІЛ

Безкоштовне тестування на ВІЛ доступне в діагностично-клінічних центрах, в яких також надаються послуги з лікування та догляду. Більше інформації можна отримати від експертів на гарячій лінії з питань ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом: 800 861061. Цей сервіс є анонімним і безкоштовним, працює з понеділка по п’ятницю 13:00–18:00.

Прийом здійснюється за записом. Найближчий діагностично-клінічний центр можна знайти на платформі European Test Finder.

Відповідно до законодавства Італії іноземці (навіть без посвідки на проживання) мають доступ до невідкладної чи основної медичної допомоги, навіть довгострокової. Зокрема, законом гарантовано: соціальний захист при вагітності та пологах, захист здоров’я дитини, вакцинацію, міжнародні профілактичні заходи, профілактику, діагностику та лікування інфекційних хвороб (у тому числі ВІЛ).

Регіональні платформи для комунікації та координації створили онлайн-форму з контактною інформацію фізичних та онлайнових служб для біженців і мігрантів (з акцентом на лікуванні ВІЛ/ТБ та ключових групах населення). Ця форма містить інформацію про типи підтримки (особиста / онлайн), назви організацій, місця надання послуг, населені пункти, контактні дані та дати. База даних послуг ВІЛ/ТБ для біженців – docs.google.com 

Неповнолітні особи можуть пройти тестування, проте для цього може знадобитися дозвіл батьків.

Антиретровірусна терапія (АРТ)

Іноземні громадяни — навіть ті, що залишилися без коштів чи документів — можуть отримати безкоштовне лікування в Національній системі охорони здоров’я (Servizio Sanitario Nazionale).

Для отримання АРТ необхідне посвідчення особи або паспорт, до того ж у деяких регіонах вимагається особисте проходження реєстрації (у префектурі).

Інформація про лікування ВІЛ в Італії:

Доконтактна профілактика (ДКП)

ДКП може бути доцільною для тих, хто:

 • має статеві стосунки з партнером, який є ВІЛ-позитивним та вірусне навантаження кого недостатньо надійно контрольоване терапевтичним методом (через нерегулярну терапію або нещодавнє інфікування);
 • має випадкові статеві зв’язки і не завжди користується презервативами;
 • має статеві стосунки з новим партнером і ще не знає його ВІЛ-статусу та не користується презервативами;
 • не користується презервативами з партнерами протилежної статі, ВІЛ-статус яких невідомий і які входять у групу підвищеного ризику інфікування ВІЛ (наприклад, особи, що вживають наркотики, вступають у зв’язки з кількома партнерами водночас або мають партнерів-чоловіків бісексуальної орієнтації);
 • користується інструментарієм для ін’єкцій (наприклад, шприцами) спільно з іншими особами.

ДКП в Італії не є безкоштовною. Щоб отримати ДКП, необхідне призначення, видане лікарем, що спеціалізується на лікуванні інфекційних хвороб (італійською «infettivologo»). Із цим призначенням особа може придбати препарати для ДКП в аптеці. Блістер місткістю 30 таблеток коштує 60 євро.

Пошук лікарів/клінік, які надають призначення для ДКП: www.prepinfo.it

Перелік лікарень, у яких надають послуги ДКП

Абруццо:

ТЕРАМО

Калабрія:

КОЗЕНЦА

  Лікарня Козенци «Сантіссіма Аннунціата» (SS. Annunziata), комплексний операційний підрозділ з питань інфекційних і тропічних захворювань.

  Д-р Джуліана Гваданьїно (Giuliana Guadagnino) проводить запис на прийом телефоном :

  0984-681.032 (прийом по середах 12:00–14:00).

КАТАНДЗАРО

  Лікарня Пульєзе-Чаччо в Катандзаро (Azienda Ospedaliera Pugliese-Ciaccio di Catanzaro). Адреса ел. пошти.

  malinfcz@libero.it

  Тел: 0961/883016 or 0961/883346

РЕГІОН КАЛАБРІЯ

Кампанья:

БЕНЕВЕНТО

  Лікарня Святого Пія — корпус Святої Терези (AORN San Pio — Santa Teresa pavilion): 3-й поверх. Контактна особа: д-р Каньйо Каррієро (Canio Carriero). Графік роботи: З вівторка по четвер 08:00–17:00, п’ятниця 08:00–14:00.
  Контакти: тел. 0824/5740857280
  адреса ел.пошти: ambulatorio.prep@ao-rummo.itНаправлення від лікаря загальної практики не вимагається.

КАЗЕРТА

  Лікарня Святої Анни та Святого Себастьяна в Казерті (Azienda Ospedaliera Sant'Anna e San Sebastiano di Caserta), комплексний операційний підрозділ із питань інфекційних захворювань. Графік роботи: четвер 16:00–18:00, прийом на 1-му поверсі будівлі Комплексного операційного підрозділу з питань інфекційних захворювань.
  Для довідок: virosi.caserta@gmail.com,тел. 0823.232311, 0823.232299, 0823.232296. Єдиний центр реєстрації зі стаціонарного 800911818 , 0823 1761574 з мобільного.

НЕАПОЛЬ

  Товариство «Дей Коллі» (Azienda Dei Colli) — Лікарня Котуньйо в Неаполі. Прийом здійснює інфекціоніст за направленням від лікаря загальної практики. Попередній запис на прийом обов’язковий. Єдиний центр реєстрації 800 887 086; прийом щовівторка після 12

Емілія-Романья:

БОЛОНЬЯ

  Перевірка сексуального здоров’я: програма ДКП у центрі «BLQ Checkpoint». Тел: 051.4211857‬ вівторок і четвер 18:00–21:00), адреса ел. пошти prenota@blqcheckpoint.it

БОЛОНЬЯ

  Поліклініка Святої Орсоли-Мальпігі (Policlinico S.Orsola-Malpighi). Відділення доконтактної профілактики (ДКП): з понеділка по п’ятницю 12:00–13:00 в Клініці № 4 (без запису), в Інфекційній клініці (корпус № 1 (Мальпігі Палагі (Malpighi Palagi)), 3-й поверх)

ІМОЛА

  Інфекційна клініка, Віа Монтерікко, 4 (Via Montericco 4). Запис на прийом до лікаря загальної практики здійснюється за телефоном 800040606. Потрібно попередити, що причиною візиту є інфекційна хвороба. За результатами огляду лікар виписує поновлюваний рецепт (лікарські засоби є платними) та призначає контрольний огляд.

ПАРМА

  Університетська лікарня. Четвер: 14:00–15:30. Лікар проводить по три прийоми в цьому часовому проміжку. Запис за телефоном (0521-702727) або електронною поштою: ambulatorioprep@ao.pr.it

РЕГІОН ЕМІЛІЯ

  Лікарня Санта-Марії-Нуова (Arcispedale S. Maria Nuova). Прийом з понеділка по п’ятницю 09:30–11:00 у відділенні тестування й консультування.

ФЕРРАРА

МОДЕНА

  Клініка ДКП, корпус № 31. Щовівторка 11:00–13:00 (перше звернення) та щочетверга 15:00–17:00 (повторний огляд). Запис за телефоном 059 422 2827 із понеділка по п’ятницю 08:00–13:00.

РАВЕННА

  Інфекційне відділення Лікарні «Санта-Марія делле Крочі» (S.Maria delle Croci), Віале Ранді, 5, Равенна (Viale Randi 5, Ravenna). Середа та п’ятниця 17:00–19:00. Запис у приймальні амбулаторії Інфекційного відділення доступний з понеділка по п’ятницю 10:00–13.00 та 15:00–18:00, у суботу 10:00–13:00 за телефоном: 0544-285538.

РІМІНІ

  Лікарня «Інфермі» (Infermi). Запис за телефоном 0541705366 з понеділка по п’ятницю 09:00–18:00. Згода піклувальника на прийом не потрібна. .

П’ЯЧЕНЦА

  Лікарня ім. Святого Гульєльмо з Салічето (San Guglielmo da Saliceto). П’ятниця 15:00–16:00, 2 прийоми на тиждень. Обов’язковий попередній запис за телефоном 0523 303657.

Фріулі-Венеція-Джулія

ГОРІЦІЯ

  Управління охорони здоров’я № 2, «Басса Фріулана Ізонтіна», Центр венеричних захворювань, Віа Вітторіо Венето, 171 (Azienda per l’Assistenza Sanitaria n. 2 Bassa Friulana-Isontina, Centro MST via Vittorio Veneto 171). Адміністратор з питань ДКП д-рка Камілла Блекс (Camilla Blacks). Запис за телефоном 0481 592819 або електронною поштою mst.go@asugi.sanita.fvg.it

ТРІЄСТ

  Управління охорони здоров’я при Університеті Джуліано Ізонтіни, Віа Джузеппе Лоренцо Гаттері, 25/1 (Azienda sanitaria universitaria Giuliano Isontina, via Giuseppe Lorenzo Gatteri 25/1) (інфекційний корпус). Адміністратор з питань ДКП д-рка Коллі (Colli). Запис за телефоном 040 3992882

УДІНЕ

  Управління охорони здоров’я Центрального університету Фріулі, Університетська лікарня «Санта-Марія-делла-Мізерікордія», Пьяццале ле С. Марія-делла-Мізерікордія, 15 (комплексний операційний підрозділ «Інфекційна клініка») (Azienda sanitaria universitaria Friuli centrale, Presidio Ospedaliero Universitario Santa Maria della Misericordia, P.le S. Maria della Misericordia 15 (SOC Clinica di Malattie Infettive)). Директор д-р Карло Ташіні (Carlo Tascini). Адміністратор з питань ДКП д-рка Анджела Лондеро (Angela Londero). Запис на прийом за телефоном 0432 559355 Потрібно мати направлення до інфекціоніста.

Рим:

ЛАТИНА

  Лікарня «Санта-Марія-Горетті» (Santa Maria Goretti Hospital), Інфекційний центр, 1-й поверх, відділення невідкладної ДКП. Прийом уранці з понеділка по п’ятницю за попереднім записом електронною поштою ambulatorio.infettive@gmail.com

РИМ

  Інфекційна лікарня «Поліклініка Тор Вергата» (Policlinico Tor Vergata). Інформаційні запити приймають електронною поштою на адресу prep@ptvonline.it. Запис доступний за посиланням. Для запису потрібне направлення від лікаря загальної практики. .

РИМ

  Медичний центр «Нуова Вілла Боргезе», Віале дель Галоппатойо, 33 (Nuova Villa Borghese Medical Center, Viale del Galoppatoio, 33). Запис на прийом електронною поштою ( info@villaborghesemedicalcenter.it телефоном 063219849 або через WhatsApp 3425239967

РИМ

  Інфекційна клініка, Фонд поліклініки А. Джемеллі, Інститут відновлення, лікування та наукової діяльності (Fondazione Policlinico A. Gemelli, IRCCS). Тел: 06.30154735 (12:00–14:00) Адреса ел. пошти: dh.malattieinfettive@policlinicogemelli.it

РИМ

  Національний інститут інфекційних захворювань «Л. Спалландзані», Інститут відновлення, лікування та наукової діяльності (National Institute for Infectious Diseases «L. Spallanzani» IRCCS.). Запис на прийом до лікаря у відділенні ДКП доступний електронною поштою: prep@inmi.it. Прийом короткий, здійснюється безкоштовного, не вимагає направлення від лікаря загальної практики. Під час прийому лікар призначає тестування за потреби, яке можна пройти на місці. За результатами тестів лікар призначає лікування та подальший моніторинг. Відділення розташоване на першому поверсі лікарні «Л. Спалландзані» (www.inmi.it)

РИМ

  Поліклініка Умберто I. Запис на прийом електронною поштою prep.umberto1@gmail.com (бажаний спосіб) або телефоном 0649970801.

Лігурія:

ГЕНУЯ

  Лікарня «Поліклініка Сан-Мартіно» (Policlinico San Martino). Прийом у першій половині дня. Адреса ел. пошти для довідок і запису на прийом antonio.dibiagio@hsanmartino.it

ГЕНУЯ

  Інфекційне відділення лікарні «Гальєра» (Galliera hospital) в Генуї amb-malinf@galliera.it Прийом здійснюється без попереднього запису. Консультування з питань інфекційних захворювань включає оцінювання необхідності в ДКП. .

Ломбардія:

БЕРГАМО

  Лікарня Бергамо, відделення лікування хвороб, що передаються статевим шляхом. Запис за телефоном : 035.2673667 з понеділка по п’ятницю з 8.30 до 13.30

МІЛАН

  Асоціація «Мілано Чекпойнт», Віа Джованні Баттіста Перголезі, 15, 20124 Мілан, провінція Мілан (Association Milano Checkpoint, Via Giovanni Battista Pergolesi, 15, 20124 Milano MI). Запис електронною поштою: prep@milanocheckpoint.it

МОНЦА

  Центр лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом. Територіальне управління охорони здоров’я Монци, Муджо, Віа Данте, 1 (ASST Monza, Muggiò via Dante 1). Прийом здійснюється за попереднім записом. Запис за телефоном 0392337482 (з понеділка по п’ятницю 08:30–13:00 та 14:00–16:00) або електронною поштою testhiv@asst-monza.it Потрібно зазначити причину візиту. Направлення лікаря загальної практики не потрібне.

МІЛАН

  Лікарня «Маджоре Поліклініко» (Maggiore Policlinico). Запис на прийом в інфекційному відділенні за телефоном 02.55034770 у будні дні з 8:30 до 16:30 . Прийом здійснюється у ВІЛ-центрі та передбачає консультування з питань ДКП.МІЛАН

  Інфекційне відділення лікарні «Сан-Раффаеле» (San Raffaele Hospital). Тел.: 02.26434180 or malattie.infettive@hsr.it

МІЛАН

МІЛАН (Леньяно)

  Лікарня «Нуово» в Леньяно, Віа Папа Джованні Паоло II, 1, Леньяно (провінція Мілан), 20025, корпус A, 4-й поверх, інфекційне відділення (Ospedale Nuovo di Legnano, located in Via Papa Giovanni Paolo II 1, Legnano (MI), 20025, sector A, 4th floor). Запис за телефоном: 0331449733, у будні дні з 10.00 до 16.00, або електронною поштою prep@asst-ovestmi.it Приймає д-р Даріо Берначча (Dario Bernacchia). Корисно, але не обов’язково, звернутися до лікаря загальної практики з проханням організувати обстеження на інфекційні захворювання.

МАНТОВА

  Лікарня «Карло Пома», Страда Ларго Пайоло, 10, Мантова (Carlo Poma Hospital, strada Largo Paiolo 10 Mantova). Корпус № 37, інфекційне відділення. Адміністратор відділення з питань ДКП д-р Лоредана Пальваріні (Loredana Palvarini). Запис за телефоном з автовідповідачем (76/201539),електронною поштою malattieinfettive@asst-mantova.it або через організацію «Анлейдс Мантова» (Anlaids Mantova) (0376/363696348/9748977)

МІЛАН

  Територіальне управління охорони здоров’я ім. Святих Павла і Карло, лікарня Святого Павла, відділення лікування хвороб/інфекцій, що передаються статевим шляхом, Віа ді Рудіні, 8, Мілан (ASST Santi Paolo e Carlo – San Paolo Hospital, ITS/MTS service, via di Rudini 8 Milan). Прийом здійснюється без попереднього запису в інфекційному відділенні (2-й поверх корпусу А лікарні Святого Павла, Віа ді Рудіні, 8, Мілан) з понеділка по п’ятницю до 11:00. Прийом передбачає консультування та безкоштовний скринінг на хвороби/інфекції, що передаються статевим шляхом. Контактні дані: malattie.infettive.hsp@asst-santipaolocarlo.it (потрібно вказати причину візиту та надати контактний номер телефону), 0281844656 номер телефону інфекційного відділення) або безкоштовна лінія єдиного центру реєстрації 800.638.638 (зі стаціонарного телефону) 02.99.95.99 (з мобільного).

АНКОНА

  Відомча організаційна структура «Клініка імунології», Загальна лікарня Анкони (Ospedali Riuniti di Ancona). Відділення ДКП. Направлення від лікаря загальної практики не вимагається. Запис за телефоном: 071 5964093 (з понеділка по п’ятницю 11:00–13:30).

АСКОЛІ-ПІЧЕНО

  Інфекційне відділення лікарні Дж. Маццоні (Hospital «G. Mazzoni»). Направлення від лікаря загальної практики не вимагається. Запис за телефоном : 0736358242

ПЕСАРО

  Інфекційне відділення лікарні «Оспедалі Ріюніті Марке Норд» (Ospedali Riuniti Marche Nord), амбулаторія, що надає послуги ДКП. Направлення від лікаря загальної практики не вимагається. Запис за телефоном: 0721 365503 / 365506 (з понеділка по п’ятницю 11:00–13:00)

П’ємонт:

НОВАРА

  Інфекційне відділення Університетської лікарні «Маджоре делла Каріта Новара Корсо Мацціні», 1828100 Новара (AOU Maggiore della Carità Novara Corso Mazzini, 1828100 Novara). З понеділка по п’ятницю 08:00–13:00. Для першого запису до інфекціоніста потрібне направлення від лікуючого терапевта. Запис на прийом через єдиний центр реєстрації або безпосередньо за телефоном 0321 3733750 з понеділка по п'ятницю (14:00–15:00 )або електронною поштою infettivi.segre@maggioreosp.novara.it

ТУРИН

  Багатопрофільний центр сексуального здоров’я (Ce.Mu.S.S.), Віа Юварра, 19 (via Juvarra 19), підвальне приміщення. Запис здійснюється за телефоном 011.5666069, з понеділка по п’ятницю 9:00–10:30. Доцільність звернення визначає адміністратор, що приймає дзвінок. .

Апулія:

БАРЛЕТТА-АНДРІЯ-ТРАНІ

  Місцеве управління охорони здоров’я провінції Барлетта-Андрія-Трані. Лікарня М. Емануеле ІІ Бішелье (БАТ) (Hospital V. Emanuele II — Bisceglie BAT). Контактна особа: Д-р Серджіо Карбонара (Sergio Carbonara). Тел: 080 3363218 Графік роботи: Щоденно: 13:00–14:00 / 18:00–20:30 Святкові дні: 12:00–14:30.

БАРІ

  Університетська лікарня «Поліклініка Барі», Пьяцца Джуліо Чезаре, 11, Барі (Azienda ospedaliera universitaria consorziale Policlinico di Bari Piazza Giulio Cesare 11, Bari). Амбулаторія, що надає послуги лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, і ДКП. Запис за телефоном 0805592771 – з понеділка по п’ятницю 08:00–14:00.

ФОДЖА

  Інфекційне відділення Університетської лікарні (Azienda Ospedaliero Universitaria Ospedali Riuniti) Фоджі. Контактна особа: Проф. Серджіо Локапуто (Sergio Locaputo). Тел: 0881 732217-2413-3865-2202-2201-3861 З питань амбулаторних послуг звертайтеся з понеділка по п’ятницю 08:00–14:00.

ТАРАНТО

  Місцеве управління охорони здоров’я Таранто (ASL Taranto). Керівник служби ДКП Летіція Крістіано (Letizia Cristiano). Запис здійснюється через єдиний центр реєстрації. Для першого запису до інфекціоніста потрібне направлення від лікаря загальної практии. Прийом з питань ДКП відбувається у вівторок і четвер 08:00–12:00.

БРИНДІЗІ

  Лікарня А. Перріно, корпус BA, 3-й поверх. Відповідальна особа: Сальваторе Мінніті (Salvatore Minniti). Направлення від лікаря загальної практики не вимагається. Запис за телефоном 0831 537397 до 13.00.

ЛЕЧЧЕ

  Інфекційне відділення, лікарня «Віто Фацці», Пьяцца Мураторе, Лечче (Vito Fazzi Hospital, Piazza Muratore, Lecce). Запис за телефоном: 0832 661911 або 0832 661871 у понеділок, вівторок, четвер і п’ятницю (контактна особа з питань ДКП д-р Коньєдо (Congedo)) або електронною поштою pcongedo@libero.it. Направлення від лікуючого терапевта не вимагається.

Сардинія:

КАЛЬЯРІ

  Д-р Франческо Орту (Francesco Ortu), Університетська лікарня Кальярі при Поліклініці Монсеррато. Адреса ел. пошти для довідокfortu@aoucagliari.it

КАТАНІЯ

  Інфекційне відділення Поліклініки «Сан-Марко» (Policlinico S. Marco), корпус B2, 6-й поверх, д-р М. Фраска (M. Frasca). Запис за телефоном: 0954794203

ПАЛЕРМО

  Лікарня загальної та вузькоспеціалізованої практики (A.R.N.A.S.). Громадянська лікарня Крістіни Бенфрателлі (Ospedali Civico Di Cristina Benfratelli). Амбулаторія, що надає послуги ДКП. Комплексний операційний підрозділ з питань інфекційних захворювань. Директор: д-р Ф. Б. Лоренцо (F. By Lorenzo). Корпус № 10, 1-й поверх. Контактна особа: д-р Тулліо Престілео (Tullio Prestileo). Прийом без запису: вівторок і четвер 12:00–13:30.

КАТАНІЯ

  Інфекційне відділення Лікарні загальної та вузькоспеціалізованої практики ім. Гарібальді в Катанії (Azienda Ospedaliera di Rilievo Nazionale e di Alta Specializzazione Garibaldi — Arnas Catania), корпус H, д-р М. Челезія (M. Celesia). Запис за телефоном: 095 7598453 / 8452

КАТАНІЯ

  Інфекційне відділення лікарні «Канніццаро» (Cannizzaro Hospital), д-р Панто (Pantò), д-р С. Софія (S. Sofia). Прийом уранці з понеділка по п’ятницю.

МЕССІНА

  Амбулаторія, що надає послуги ДКП, при Університетській лікарні Дж. Мартіно, поліклініка Мессіни, корпус W, 1-й поверх, кабінет 7 (Azienda Ospedaliera Universitaria «G. Martino» del Policlinico di Messina, Padiglione W, first floor, room 7). Тел: 0902212032, gpellicano@unime.it

САССАРІ

Тоскана:

ФЛОРЕНЦІЯ

  Комплексний операційний підрозділ з лікування інфекційних захворювань Лікарні Санта-Марії-Аннунціати (Santa Maria Annunziata Hospital) Міського управління охорони здоров’я Флоренції, Баньйо-а-Ріполі (USL center of Florence, Bagno a Ripoli). Запис за електронною поштою : profilassipreesposizione.firenze@uslcentro.toscana.it.

ЛУККА

  Інфекційна клініка у «Кампо Марте» (Campo Marte). Запис за телефоном: 0583 970547. Потрібне направлення лікаря загальної практики.

ФЛОРЕНЦІЯ

  Університетська лікарня Кареджі (Azienda Ospedaliera-Universitaria, Careggi,), Комплексний операційний підрозділ з лікування інфекційних і тропічних захворювань. Директор: проф. Бартолоні (Bartoloni). ДКП призначають тільки в четвер по обіді. Потрібно попередньо записатися на прийом за телефоном: 0557949425

ПІСТОЯ

  Лікарня «Сан-Джакопо» (San Jacopo Hospital), комплексний операційний підрозділ з лікування інфекційних захворювань № 2. Запис за електронною поштою: preesposizione.hiv.pistoia@uslcentro.toscana.it.

ПРАТО

  Інфекційна клініка, Віа Дольче де’ Маццамуті, 7 (via Dolce de’ Mazzamuti 7). Запис за телефоном: +39 0574 807358

Трентіно — Південний Тіроль:

БОЛЬЦАНО

  Відділення ДКП Лікарні Больцано, лікар-інфекціоніст: д-р Гамбіно Сільвія (Gambino Silvia). Запис за телефоном: 0471.843669 – Потрібно чітко вказати, що мета візиту — ДКП. Перший прийом платний. Відділення працює по середах з 14:30.

ТРЕНТО

  Комплексний операційний підрозділ з питань інфекційних захворювань, 5-й поверх лікарні «Санта-Кьяра». Прийом щочетверга в другій половині дні. Запис за телефоном: 0461904362, з понеділка по п’ятницю 10:00–12:30

Умбрія:

ПЕРУДЖА

  Інфекційне відділення лікарні Перуджи. Лікар: д-р Франческо Паччозі (Francesco Paciosi). Прийом здійснюється з понеділка по п’ятницю 09:00–13:00 без попереднього запису у відділенні денного стаціонару.

Венето:

БЕЛЛУНО

  Інфекційне відділення лікарні «Сан-Мартіно» (S. Martino hospital) в Беллуно. Запис за телефоном: 0437516461, Направлення від лікаря загальної практики не вимагається. Завідувач відділення д-р Даніела Пьячентіні (Daniela Piacentini).

МЕСТРЕ

  Лікарня «Делл’Анджело», Віа Пакканьєлла, 11, Кіріньяго-Дзеларіно (Ospedale dell'Angelo, via Paccagnella 11, Chirignago-Zelarino). Контактна особа з питань ДКП: д-р Фабіо Ріго (Fabio Rigo). Запис на прийом за телефоном : 041 9657310 Потрібно мати направлення до інфекціоніста.

ВЕРОНА

  Центр «Містра», Загальна університетська лікарня Верони, Пьяццале Л. А. Скуро, 10, район Б.го Рома (Azienda Ospedaliera Universitaria Integrata di Verona, Piazzale L.A. Scuro, 10, B.go Roma district). Запис доступний на вебсайті: centromistra.com/contatti Запис на прийом не обов’язковий.

ПАДУЯ

  Інфекційне відділення лікарні Падуї, Віа Джустініані, 2 (via Giustiniani 2). Контактні особи з питань ДКП: д-р Франческо Барбаро (Francesco Barbaro) і д-рка Сильвія Кавінато (Silvia Cavinato). Запис за телефоном : 0498214384 або 0498213745.

РОВІГО

  Лікарня «Санта-Марія-делла-Мізерікордія», Віале Тре Мартірі, 140 (Santa Maria della Misericordia Hospital, viale Tre Martiri 140). Завідувач відділенням ВІЛ/ДКП д-рка Марія Грація Чеккетто (Maria Grazia Cecchetto). Запис за телефоном: 0425 393579 або 0425 394161.

ВІЧЕНЦА

  Лікарня «Сан-Бортоло» (San Bortolo Hospital). Комплексний операційний підрозділ з питань інфекційних і тропічних захворювань. Адміністратор з питань ДКП д-рка Джуліана Баттаджін (Giuliana Battagin). Запис за телефоном: 0444 753780 Також можна звернутися до Служби тестування ВІЛ анонімно.

ВЕНЕЦІЯ

  Лікарня Святих Джованні і Павла, Сестьєре Кастелло, 6777 (Hospital SS. Giovanni e Paolo, Sestiere Castello 6777). Завідувач відділенням ДКП д-рка Франческа Каттелан (Francesca Cattelan). Запис на прийом за телефоном: 041 5294462 Потрібно мати направлення до інфекціоніста.

Постконтактна профілактика (ПКП)

ПКП (постконтактна профілактика) — це фармакологічне лікування, що має на меті зменшити ймовірність інфікування після можливого контакту з ВІЛ-інфікованою особою.

Вона передбачає прийом антиретровірусних препаратів впродовж 28 днів (4 тижнів).

Лікування має бути розпочато якомога швидше, бажано впродовж 1–4 годин, але в будь-якому випадку не пізніше ніж через 48 годин після ризикової події.

Процедура ПКП передбачає, що для виведення інфекції потрібно проходити тестування на ВІЛ на початку курсу лікування (нульовий момент часу) та через 45 днів (комбіноване тестування) або 90 днів (тестування лише на антитіла). (Ресурс 1)

У разі можливого контакту з ВІЛ-інфікованою особою необхідно якомога скоріше звернутися до Центру інфекційних хвороб або до лікарняного пункту невідкладної допомоги, в якому буде визначено можливі показання для ПКП та обрано відповідний метод лікування. (Ресурс 2)

Послуги для людей, які живуть з гепатитом В або С

Лікування гепатиту та системи підтримки (зменшення шкоди / безпечне споживання, соціальна або психосоціальна підтримка), доступні українцям, що проходять терапію при гепатиті С або пов’язаних захворюваннях печінки

Доступна безкоштовна вакцинація новонароджених (відповідно до календаря вакцинації) та осіб підвищеного ризику у зв’язку із професійною діяльністю.

Перелік центрів, що призначають лікування гепатиту С, за регіонами. Виберіть потрібний регіон і провінцію. www.nuovifarmaciepatite.it Нижче посилання на вебсайт з інформацією  про всі доступні заклади з лікування ІПСШ на території країни. Фільтр за регіоном та провінцією.

Нижче наведено посилання на портал для пацієнтів з гепатитом та захворюваннями печінки. Пацієнти можуть також отримати консультації з подальшої допомоги.

Центри допомоги можна знайти за телефоном:  800031657.

Послуги для осіб із туберкульозом

Якщо є симптоми ТБ:

Скринінг на ТБ після прибуття є добровільним. У пункті в’їзду на територію країни або впродовж 5 днів після прибуття гарантоване отримання таких послуг:

– Вакцинація від Covid-19, дифтерії, правця, кашлюка і поліомієліту;

– За бажанням вакцинація від кору, паротиту та краснухи, скринінг на туберкульоз, а також вакцинація від інших захворювань за результатами оцінювання органами охорони здоров’я.

Завантажити брошуру можна тут emergenze.protezionecivile.gov.it

В Італії діють три основні центри тестування на ТБ та його лікування.

Після прибуття в регіон Емілія-Романья передбачено проведення скринінгового тесту на туберкульоз. У разі позитивного результату цього першого тесту особу буде направлено до Національної служби охорони здоров’я для безкоштовного подальшого обстеження.

Немедична допомога

  Віале Зара, 81, 20159 Мілан (Viale Zara, 81 – 20159 Milano)

  stoptbitalia@gmail.com

  Тел.: +39 02 64445886

Корисні посилання, за якими українці можуть дізнатися більше про лікування ТБ в Італії:

Послуги для осіб, які отримують замісну підтримувальну терапію агоністами опіоїдів (ЗПТ)

Правила щодо ліків

Після реєстрації в префектурі особа має право на отримання ЗПТ в SerD (Наркологічний департамент). Перелік надавачів послуг за регіонами доступний за посиланням:

Які препарати ЗПТ доступні в країні?

Метадон у формі розчину/сиропу, бупренорфін, бупренорфін/налоксон.

Джерела

Загальні вимоги та доступ до медичних послуг

ВІЛ

Гепатит B/C

Туберкульоз

ЗПТ

Piemonte:
Piemonte:
Piemonte:
Piemonte: