Литва

Загальна інформація та правова допомога на території Литви

Правовий статус та візові вимоги для осіб, які були змушені покинути Україну

 

  • Для в’їзду потрібен біометричний паспорт; але на територію країни можна в’їхати і без нього. Міграційний департамент Литви може видати новий документ для подорожей – тимчасовий паспорт іноземця.
  • Громадянам України не потрібна віза для в’їзду на територію Литви. Вони можуть в’їжджати згідно з умовами безвізового режиму і залишатися в країні протягом 90 днів. Міграційний департамент Литви не вживатиме жодних заходів до громадян України, які перевищать термін законного перебування на території Литви без дозволу на проживання чи візи; навіть особи, які отримали повідомлення про те, що вони повинні покинути Литву, можуть залишатися в країні і очікувати на подальшу інформацію від Міграційного департаменту. Протягом цих 90 днів чи після закінчення цього терміну можуть подати заяву до Міграційного департаменту й отримати дозвіл на проживання та роботу в Литві, який залишатиметься дійсним, навіть якщо ці особи будуть подорожувати територією ЄС. Українці зможуть оформити страхування здоров’я та звернутися за освітніми послугами для дітей одразу після прибуття.

Статус біженця/статус особи, яка шукає притулку/статус особи, яка потребує тимчасового захисту

Право на тимчасовий захист набуває чинності одразу, тобто тоді, коли особа приймає рішення про те, що вона хоче скористатися цим правом, все що треба зробити цій людині – дотримуватися вказівок національних органів влади і надати їм документ, що посвідчує національність, статус «під міжнародним захистом» чи інший рівноцінний статус, докази проживання в Україні чи докази сімейних зв’язків (за необхідності), які дають право на отримання тимчасового захисту.

  • Українці, які прибувають в Литву, повинні зареєструватися у визначеному центрі реєстрації – за адресою Alytus, Pramonės St. 1B, in Marijampolė, Parko St. 9., in Vilnius, Minties St. 3 чи за адресою Klaipėda, Paryžiaus Komunos St. 16A (за умови, що їм немає де жити в Литві). Вони також можуть зареєструватися у будь-якому міграційному відділі (за умови, що вони знайшли житло в Литві).
  • Після реєстрації українці отримають спеціальне свідоцтво про реєстрацію – Литовське свідоцтво про реєстрацію іноземця.
  • Після реєстрації українці повинні подати заяву на отримання дозволу на проживання у Литві:

– Тимчасовий дозвіл на проживання на гуманітарній основі (законна причина отримання цього дозволу на проживання – це не потреба в притулку, а неможливість повернення до країни походження через гуманітарні причини)

– Національна віза типу D на гуманітарній основі (видається на 1 (один) рік і тільки тим особам, які мають біометричний паспорт).

  • Від початку 2023 року дозволи на проживання у Литві для біженців з України будуть лише в електронному форматі. Ті особи, які раніше отримували такий дозвіл у вигляді пластикової картки, повинні замінити документ.

    Як замінити дозвіл на проживання у Литві?

    Якщо ви вже маєте дозвіл на проживання у вигляді картки, вам потрібно зареєструватися на сайті www.migracija.lt – тут ви надаєте свою електронну пошту та заповнюєте анкету з необхідною персональною інформацією. 

    Після того, як система перевірить інформацію про вас, ви отримаєте на електронну пошту дозвіл на проживання, він буде дійсним з 5 березня 2023 року до 4 березня 2024 року. Отриманий дозвіл потрібно зберегти на своєму гаджеті або видрукувати.

    Відеоінструкцію англійською мовою про те, як замінити дозвіл на проживання можна подивитися за посиланням. Електронний документ буде дійсним з 5 березня 2023 року.

Дізнайтеся більше про перебування в Литві:

Гаряча лінія з питань міграції +370 5 271 7112 (IV, 07:30-21:00, щоденно)

Доступ до послуг з охорони здоров'я

  • Зараз українці, які вимушено покинули Україну і не мають обов’язкового медичного страхування, можуть отримати тільки невідкладну медичну допомогу.
  • Якщо особа – це громадянин України, який отримав тимчасовий дозвіл на проживання чи національну візу, то ця особа отримає обов’язкове страхування здоров’я (але тільки після отримання реєстраційної картки, яку видає Міграційний департамент).
  • Якщо особа працевлаштована в Литві відповідно до трудового договору, то цю особу застрахує працедавець, який оплачуватиме обов’язкові страхові внески. Якщо особа є самозайнятою і має свідоцтво про ведення приватної діяльності, то ця особа повинна сплачувати обов’язкові збори за страхування здоров’я. 
  • Якщо особа не подасть заяву на отримання притулку, не зареєструється для отримання дозволу на проживання, не знайде роботу, то ця особа повинна оформити  приватне страхування здоров’я.
  • Пункти швидкої перевірки здоров’я знаходяться в  Центрах реєстрації біженців.


Pramonės st. 1B, Alytus

Parko st. 9, Marijampolė

Minties st. 3, Vilnius

Paryžiaus Komunos st. 16A, Klaipėda

Vytauto pr. 79, Kaunas

Jablonskio st. 16, Šiauliai

  • Послуги з охорони здоров’я надаються відповідно до статті 30 Директиви 2011/95/EU Європейського парламенту та ради від 13 грудня 2011 року щодо стандартів кваліфікації громадян третіх країн або осіб без громадянства як осіб, які отримують міжнародний захист, про єдиний статус для біженців або для осіб, які мають право на додатковий захист, а також про зміст наданого захисту та статті 61 Закону Литовської Республіки «Про правовий статус іноземців» (29 квітня 2004, №IX-2206).

Куди українці, які вимушено покинули Україну, можуть звернутися за такими послугами з охорони здоров'я?

  • Дорослі повинні мати документ, що посвідчує особистість та дозвіл на проживання в Литві (національну візу, видану Литовською Республікою). Діти повинні мати документ, що посвідчує особистість та дозвіл на проживання в Литві (національну візу, видану Литовською Республікою), та документ, що посвідчує особу одного з батьків.
  • Реєстраційний центр видасть реєстраційну картку. В картці буде вказано особистий код ESI. Цей код є унікальним і надається для ідентифікації особи, коли вона звертається за медичними послугами чи рецептурними ліками.
Невідкладна допомога

Телефонуйте в «швидку допомогу» по всій Литві за номером 112.

Довгострокове лікування/лікування хронічних хвороб

Зараз безоплатно можна отримати тільки невідкладну медичну допомогу.

Прийом сімейного лікаря

Якщо в особи є обов’язкове страхування здоров’я, то ця особа повинна  заповнити спеціальну заявку в обраному закладі надання первинної медичної допомоги (амбулаторії), в якій буде вказано, що пацієнт бажає отримати медичні послуги й обрати певного терапевта чи педіатра).

Інші послуги

  • Пункти швидкої перевірки здоров’я знаходяться в таких центрах реєстрації біженців:


Pramonės st. 1B, Alytus

Parko st. 9, Marijampolė

Minties st. 3, Vilnius

Paryžiaus Komunos st. 16A, Klaipėda

Vytauto pr. 79, Kaunas

Jablonskio st. 16, Šiauliai

  • Медичні послуги, які надаються в цих пунктах – це загальні огляди та екстрена допомога; однак у цих закладах можна отримати подальші вказівки про вакцинацію проти Covid-19, вакцинацію дітей (відповідно до Національного календаря вакцинації), супровід вагітності, скринінг на туберкульоз для осіб з підвищеним ризиком, доступні для українців, які вимушено покинули Україну.

Офіційна мова, якою послуговуються медичні установи у Литві, – литовська. Однак, залежно від кваліфікації лікаря, консультації можуть провести англійською, російською та польською мовами.

Послуги для осіб, які живуть з ВІЛ

Тестування на ВІЛ

Зробити безкоштовний та анонімний тест на ВІЛ можна у деяких закладах, які роблять анонімні. Тестування на ВІЛ не вважається екстреною послугою.
Більше інформації тут

Безкоштовні та анонімні тести також можна зробити в Центрі запобігання ВІЛ: Kauno st. 3A, Vilnius.

Вікових обмежень для анонімного тестування немає.

Якщо українці, які вимушено покинули Україну, отримують позитивний результат тесту, то первинну консультацію для них проведуть в Центрі запобігання ВІЛ за адресою: Kauno st. 3A, Vilnius: lt/checkpoint

Антиретровірусна терапія (АРТ)

  • Особи на АРТ можуть привезти власні ліки в країну для власного вжитку. Читати більше
  • Українці можуть привозити свої рецепти з метою забезпечення безперервності лікування, але це не обов’язково.
  • АРТ не входить в пакет екстрених медичних послуг. Для отримання подальшого лікування потрібне обов’язкове страхування здоров’я. Лікування забезпечують для всіх ВІЛ-позитивних осіб, які виявляють бажання та мотивацію розпочати лікування. Читати більше

Лікування неповнолітніх осіб

Неповнолітні можуть отримати лікування відповідно до умов, описаних вище.  

Постконтактна профілактика (ПКП)

  • Постконтактну профілактику рекомендують проводити після контакту з високим ризиком та протягом 72 годин з моменту контакту. ПКП ВІЛ триває 4 тижні.
  • Постконтактна профілактика ВІЛ не входить у пакет екстрених медичних послуг.
  • Немає мінімального віку для проведення постконтактної профілактики ВІЛ.
  • Постконтактну профілактику проводять у таких закладах:

Vilnius University Hospital Santaros Klinikos Infectious Diseases Centre            Адреса: Santariskiu str. 14, Vilnius                                                                                Рецепція +37052752790,  години роботи: I–III 7:00–17:30, II-IV 7:00–16:30, V 7:00–13:30

Center Polyclinic                                                                                                            Адреса: Pylimo st. 3, Vilnius                                                                                          Рецепція +370 5 244 2244, години роботи: I-V 7:00-20:00

LSMU Kaunas Hospital Polyclinics                                                                              Адреса: Josvainių st. 2, Kaunas                                                                                      Рецепція +370 37 306 045, години роботи: I-V 8:00-18:00

Klaipeda City Hospital.                                                                                                Адреса: Liepojos st. 39, Klaipėda                                                                                  Рецепція: +370 46 396600, години роботи: I-V 8:00-16:00

Šiauliai Hospital                                                                                                                Адреса: V. Kudirkos str. 99, Šiauliai                                                                              Рецепція: +37041500111, години роботи: I-V 7:30-19:30

Republican Hospital Of Panevėžys                                                                                Адреса: Ramygalos st. 25, Panevėžys                                                                            Рецепція: +370 45 50 71 36, години роботи: I-V 8:00-15:00

Послуги для осіб, які живуть з гепатитом B або C

Тестування на гепатит B і C, вакцинація проти гепатиту B та доступ до лікування гепатиту B і C

Вакцинація дітей є безкоштовною згідно з програмою вакцинації дітей. Дітей вакцинують згідно з Національним календарем вакцинації.

Вакцинація дорослих, тестування та лікування для всіх вікових груп не входить у пакет екстрених медичних послуг, які надаються безкоштовно; однак можна зробити анонімний і безкоштовний тест на гепатит В або С в Центрі профілактики ВІЛ: вул. Кауно, 3А, Вільнюс (Kauno st. 3A, Vilnius) https://www.demetra.lt/checkpoint/.

Вакцинуватися рекомендують особам, які часто контактують з рідинами тіла інших людей (лікарям, пацієнтам на гемодіалізі тощо).

Лікування від гепатиту ґрунтується на діагностичних показниках (напр., генотип вірусу, стадія фіброзу печінки). Немає жодних інших протипоказань до лікування.

Тестування рекомендують проводити:

  • Після хірургічних операцій (у тому числі кесарів розтин) чи інвазивних процедур, напр., пересадка органів.
  • Після підвищення показників печінкових проб (АЛТ, АСТ) з невідомих причин.
  • Пацієнтам на гемодіалізі.
  • Пацієнтам з гемофілією та іншими захворюваннями крові.
  • Донорам органів, тканин, крові та компонентів крові.
  • Працівникам закладів охорони здоров’я.
  • Дітям, народженим матерями, які мали гепатит під час вагітності та народження.
  • Якщо в члена сім’ї діагностовано гепатит.
  • Особам, які вживають ін’єкційні наркотики.
  • Колишнім в’язням.
  • Особам, в яких багато сексуальних партнерів (більше 1 протягом 12 місяців).
  • Особам, які живуть з ВІЛ.
  • Вагітним жінкам.

Варіанти лікування хвороб печінки, пов’язаних з гепатитом

Загалом лікування хвороб печінки, пов’язаних з гепатитом, доступне. Необхідно звернутися до свого терапевта за направленням на подальші консультації зі спеціалістами, які призначать лікування.

Системи підтримки (зменшення шкоди / безпечне споживання, соціальна або психосоціальна підтримка), доступні українцям, що проходять терапію при гепатиті С або пов’язаних захворюваннях печінки

Можна отримати безкоштовний доступ до послуг з психоемоційної підтримки (не тільки для пацієнтів з гепатитом С), звернувшись до одного з надавачів послуг:

Послуги щодо діагностики та лікування туберкульозу

Якщо є симптоми ТБ

Медичний огляд у Центрі реєстрації включає перевірку на наявність туберкульозу відповідно до законів і нормативних актів. Не обов’язково робити які-небудь тести для в’їзду в країну чи відразу після прибуття.

Пункти перевірки здоров’я знаходяться в таких центрах реєстрації біженців:

  • вул. Прамонес 1B, Алітус (Pramonės st. 1B, Alytus)
  • вул. Парко, 9, Маріямполе (Parko st. 9, Marijampolė)
  • вул. Мінтіс 3, Вільнюс (Minties st. 3, Vilnius)
  • вул. Паризької Комуни, 16А, Клайпеда (Paryžiaus Komunos st. 16A, Klaipėda)
  • пр-т Вітауто, 79, Каунас (Vytauto pr. 79, Kaunas)
  • вул. Яблонського, 16, Шяуляй (Jablonskio st. 16, Šiauliai)

Якщо ТБ діагностовано ще в Україні та необхідно продовжувати лікування:

Госпіталізація осіб з відкритою формою ТБ є обов’язковою. Спеціалісти у пунктах перевірки здоров’я в Центрах реєстрації біженців (див. адреси вище) направляють таку особу до регіональних лікарень.

Особи, які бажають продовжити лікування мультирезистентного туберкульозу, повинні зв’язатися з терапевтом, який направить їх до пульмонолога для подальшого лікування.

Особи, які бажають продовжити лікування під безпосереднім наглядом або відеонаглядом, повинні зв’язатися з терапевтом, який направить пацієнта до пульмонолога для подальшого лікування. 

Превентивне лікування призначає пульмонолог. Особи, які бажають продовжити превентивне лікування, повинні зв’язатися з терапевтом, який направить пацієнта до пульмонолога для подальшого лікування.

Немедична допомога

Можна отримати безкоштовний доступ до послуг з психоемоційної підтримки (не стосується пацієнтів з гепатитом С), звернувшись до одного з надавачів послуг:

Якщо є рецепт на протитуберкульозні препарати, виданий в Україні...

Українські рецепти дійсні у Литві. Якщо в особи відкрита форма ТБ, для неї доступне безкоштовне лікування у лікарні.

Вакцинація проти туберкульозу (вакцинація БЦЖ) для дітей

Пункти перевірки здоров’я, що організовують обов’язкову вакцинацію дітей, знаходяться в таких центрах реєстрації біженців:

  • вул. Прамонес 1B, Алітус (Pramonės st. 1B, Alytus),
  • вул. Парко, 9, Маріямполе (Parko st. 9, Marijampolė),
  • вул. Мінтіс 3, Вільнюс (Minties st. 3, Vilnius),
  • вул. Паризької Комуни, 16А, Клайпеда (Paryžiaus Komunos st. 16A, Klaipėda),
  • пр-т Вітауто, 79, Каунас (Vytauto pr. 79, Kaunas),
  • вул. Й. Яблонського, 16, Шяуляй (J. Jablonskio st. 16, Šiauliai)

Корисні посилання, за якими українці можуть дізнатися більше про лікування ТБ у Литві:

Послуги для осіб, які отримують замісну підтримувальну терапію (ЗПТ)

Правила лікування

  • Особам, які в’їжджають на територію Литви (у тому числі українці), дозволено ввозити лікарські препарати для особистого використання. Необхідно мати рецепт (чи його копію).
  • Якщо ліки потрібні на довший курс лікування, рекомендується надати довідку від лікаря, видану відповідною іноземною мовою, про хворобу та лікування, що сприятиме подальшій медичній допомозі.
  • Метадон і бупренорфін громадянам України компенсує держава.
  • ЗПТ призначається медичним спеціалістом, який працює в центрі.
  • Будь ласка, зверніть увагу, що для отримання рецептів на ЗПТ, необхідно зареєструватися в країні.

Які препарати ЗПТ доступні у країні?

Метадон і бупренорфін громадянам України компенсує держава.

Можливість застосування препаратів ЗПТ вдома

Лікування здійснюється за загальною схемою лікування, що застосовують до всіх пацієнтів. Можливість приймати ліки вдома оцінюється у кожному випадку окремо.

Мінімальний вік для отримання ЗПТ особами, що вживають наркотики

Мінімальний вік – 18 років, але в окремих випадках можливі винятки для осіб молодшого віку (старше 15 років).

Корисні посилання з додатковою інформацією про ЗПТ:

  1. Республіканський центр лікування залежностей (Republican Centre for Addictive Disorders):
  • вул. Геросіоса Вілтіеса, 3, Вільнюс (Gerosios Vilties str. 3, Vilnius), +370 5 213 7274, rplc@rplc.lt
  • вул. Гедрайчю, 8, Каунас (Giedraičių str. 8, Kaunas), +370 37 33 32 55, kaunas@rplc.lt
  • пр-т Тайкос, 46, Клайпеда (Taikos ave. 46, Klaipėda), +370 46 41 50 25, klaipeda@rplc.lt
  • вул. Даубос, 3, Шяуляй (Daubos str. 3, Šiauliai), +370 41 45 56 44, siauliai@rplc.lt
  • вул. Електронікос, 6, Паневежис (Elektronikos str. 6, Panevėžys), +370 45 58 26 73, panevezys@rplc.lt
  1. Закон про контроль наркотичних та психотропних речовин
  2. Рекомендації щодо поводження з лікарськими засобами під час подорожей
  3. Наказ про організацію замісної підтримувальної терапії       

Джерела

Загальні вимоги та доступ до медичних послуг

  • 10. ĮSAKYMAS Nr. 1V-149

    ĮSAKYMAS DĖL UŽSIENIEČIŲ, PASITRAUKUSIŲ IŠ UKRAINOS DĖL RUSIJOS FEDERACIJOS KARINIŲ VEIKSMŲ UKRAINOJE, ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ UŽTIKRINIMO IR RECEPTINIŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ JIEMS IŠRAŠYMO IR IŠDAVIMO LAIKINOSIOS APSAUGOS GALIOJIMO LAIKOTARPIU, LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS, 2022 m. kovo 1 d. Nr. 1V-149, Vilnius. Available at www.e-tar.lt_149

ВІЛ

  • 01. ĮSAKYMAS Nr. V-384

    ĮSAKYMAS DĖL ŽMOGAUS IMUNODEFICITO VIRUSO LIGOS DIAGNOSTIKOS IR GYDYMO, KOMPENSUOJAMO IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO LĖŠŲ, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS, 2010 m. gegužės 3 d. Nr. V-384, Vilnius. Available at e-seimas.lrs.lt_384

  • 03. ĮSAKYMAS Nr. V-975

    ĮSAKYMAS DĖL VAISTINIŲ PREPARATŲ ĮVEŽIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ IR IŠVEŽIMO IŠ JOS, GAVIMO IR SIUNTIMO PAŠTU FIZINIO ASMENS INDIVIDUALIOMS REIKMĖMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS, 2006 m. lapkričio 23 d. Nr. V-975, Vilnius. Available at www.e-tar.lt_975

  • 05. ĮSAKYMAS Nr. V-853

    ĮSAKYMAS DĖL POEKSPOZICINĖS ŽMOGAUS IMUNODEFICITO VIRUSO PROFILAKTIKOS SKYRIMO APRAŠO PATVIRTINIMO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS, 2004 m. gruodžio 1 d. Nr. V-853, Vilnius. Available at e-seimas.lrs.lt_853

Гепатит B/C

  • 01. ĮSAKYMAS Nr. 1V-149

    ĮSAKYMAS DĖL UŽSIENIEČIŲ, PASITRAUKUSIŲ IŠ UKRAINOS DĖL RUSIJOS FEDERACIJOS KARINIŲ VEIKSMŲ UKRAINOJE, ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ UŽTIKRINIMO IR RECEPTINIŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ JIEMS IŠRAŠYMO IR IŠDAVIMO LAIKINOSIOS APSAUGOS GALIOJIMO LAIKOTARPIU, LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS, 2022 m. kovo 1 d. Nr. 1V-149, Vilnius. Available at www.e-tar.lt_149

  • 02. ĮSAKYMAS Nr.V-955

    ĮSAKYMAS DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VAIKŲ PROFILAKTINIŲ SKIEPIJIMŲ KALENDORIAUS PATVIRTINIMO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS, 2018 m. rugpjūčio 29 d. Nr.V-955, Vilnius. Available at www.e-tar.lt_955

  • 04. ĮSAKYMAS Nr. V-458

    ĮSAKYMAS DĖL LĖTINIO VIRUSINIO HEPATITO B IR VIRUSINĖS B KEPENŲ CIROZĖS DIAGNOSTIKOS BEI AMBULATORINIO GYDYMO, KOMPENSUOJAMO IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO, METODIKOS PATVIRTINIMO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS, 2005 m. birželio 2 d. Nr. V-458, Vilnius. Available at e-seimas.lrs.lt_458

  • 05. ĮSAKYMAS Nr. V-960

    ĮSAKYMAS DĖL LĖTINIO VIRUSINIO HEPATITO C DIAGNOSTIKOS IR AMBULATORINIO GYDYMO KOMPENSUOJAMAISIAIS VAISTAIS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO, 2012 m. spalio 24 d. Nr. V-960, Vilnius. Available at www.e-tar.lt_960

Туберкульоз

  • 01. ĮSAKYMAS Nr. 1V-149

    ĮSAKYMAS DĖL UŽSIENIEČIŲ, PASITRAUKUSIŲ IŠ UKRAINOS DĖL RUSIJOS FEDERACIJOS KARINIŲ VEIKSMŲ UKRAINOJE, ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ UŽTIKRINIMO IR RECEPTINIŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ JIEMS IŠRAŠYMO IR IŠDAVIMO LAIKINOSIOS APSAUGOS GALIOJIMO LAIKOTARPIU, LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS, 2022 m. kovo 1 d. Nr. 1V-149, Vilnius. Available at www.e-tar.lt_149

  • 03. ĮSAKYMAS Nr. V-837

    ĮSAKYMAS DĖL TUBERKULIOZE SERGANČIŲ ASMENŲ IŠAIŠKINIMO IR ATVEJO VALDYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS, 2016 m. birželio 23 d. Nr. V-837, Vilnius. Available at
    www.e-tar.lt_837

  • 04. ĮSAKYMAS Nr. V-237

    ĮSAKYMAS DĖL TUBERKULIOZĖS AMBULATORINIO GYDYMO STEBĖSENOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS, 2016 m. vasario 12 d. Nr. V-237, Vilnius. Available at
    e-seimas.lrs.lt_237

  • 06. ĮSAKYMAS Nr. 112

    ĮSAKYMAS DĖL RECEPTŲ RAŠYMO IR VAISTINIŲ PREPARATŲ, MEDICINOS PRIEMONIŲ (MEDICINOS PRIETAISŲ) IR KOMPENSUOJAMŲJŲ MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ IŠDAVIMO (PARDAVIMO) VAISTINĖSE GYVENTOJAMS IR POPIERINIŲ RECEPTŲ SAUGOJIMO, IŠDAVUS (PARDAVUS) VAISTINIUS PREPARATUS, MEDICINOS PRIEMONES (MEDICINOS PRIETAISUS) IR KOMPENSUOJAMĄSIAS MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONES VAISTINĖJE, TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS, 2002 m. kovo 8 d. Nr. 112, Vilnius. Available at e-seimas.lrs.lt_112

ЗПТ

  • 05. ĮSAKYMAS Nr. V-653

    ĮSAKYMAS DĖL PAKAITINIO GYDYMO SKYRIMO IR TAIKYMO PRIKLAUSOMYBEI NUO OPIOIDŲ GYDYTI IR PAKAITINIŲ OPIOIDINIŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ IŠRAŠYMO, IŠDAVIMO, LAIKYMO IR APSKAITOS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOSE TVARKOS APRAŠŲ PATVIRTINIMO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO, 2007 m. rugpjūčio 6 d. Nr. V-653, Vilnius. Available at
    e-seimas.lrs.lt_653