Про проєкт

Проєкт "Надання підтримки Україні у розвитку сучасної системи громадського здоров'я"

Термін реалізації: 10.06.2019–12.05.2023

Реалізатори та бенефіціари проєкту

Проєкт впроваджується консорціумом організацій GFA Consulting Group GmbH, Німеччина, та Фінським інститутом здоров'я та добробуту (THL), Фінляндія, за фінансової підтримки ЄС. Бенефіціаром проєкту з Міністерство охорони здоров'я (МОЗ), а реципієнтами - Центр громадського здоров'я та Український центр трансплант-координації.

Мета проєкту

Підтримка модернізації та розвитку стійкої системи громадського здоров’я в Україні для ефективного попередження та контролю захворювань відповідно до законодавства, вимог та практик ЄС.

Цілі

    1. Підтримати консолідацію та розширення можливостей Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України».
    2. Допомогти у створенні сучасної системи безпеки крові в Україні.

Наша команда

Предраг Дюріч, MD, PhD

Керівник проєкту та ключовий експерт з громадського здоров'я

Предраг Дюрич — лікар, епідеміолог та експерт з громадського здоров’я. Працював викладачем в Единбурзькому університеті королеви Маргарет, Інституті глобального здоров’я та розвитку, завідувачем відділу епідеміології в Університеті міста Нові-Сад та епідеміологом в Інституті громадського здоров’я Воєводини. Предраг кілька років працював провідним міжнародним експертом зі сталого фінансування Програми розвитку ООН. Він працював консультантом Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Глобального фонду та інших організацій, а також директором відділу операційних досліджень у Лікарі без кордонів. Предраг є членом Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, експертом зі стратегічних інвестицій та сталого фінансування.

Мохамед Фарук, MD, MBA

ключовий експерт проєкту з безпеки крові

Д-р Фарук — медичний доктор, гематолог, та консультант з менеджменту охорони здоров’я. Протягом свого 23-річного професійного досвіду він додатково спеціалізувався в галузі переливання крові та тканин і клітин людини. Він був ключовим експертом і провідним консультантом для багатьох міжнародних агенцій, серед них ВООЗ, Світовий банк, ЄС, USAID, Швейцарський Червоний Хрест, ЮНІСЕФ, UNODC і CDC США, які ведуть проєкти технічної допомоги у Східній Європі, Балканському регіоні, Азії, Близькому Сході та Африці. Д-р Фарук керував програмою охорони здоров’я та досліджень у Єгипетському Центрі служб розвитку (CDS), що впроваджує науково-дослідні роботи в сферах ВІЛ, планування сім’ї та громадського здоров’я. Він також був менеджером з акредитації та виконавчим директором Африканського товариства переливання крові (AfSBT). Крім того, доктор Фарук є членом ради ICCBBA ISBT128, членом Міжнародної консультативної ради Академічного інституту міжнародного розвитку трансфузійної медицини IDTM та членом комітету з міжнародних стандартів AABB.

Дар'я Демут

Асистентка проєкту


Дар’я закінчила лінгвістичний факультет Київського національного лінгвістичного університету та управління проєктами в Київському національному університеті будівництва та архітектури.

У проєкті вона відповідає за допомогу ключовому експерту з реформи безпеки крові. У ході реалізації проекту Дар’я відповідає за встановлення контактів з партнерами, написання звітів та координацію роботи експертів. Орієнтована на результат, володіє великою самодисципліною та відданістю в поєднанні з ретельністю та проникливістю.

У своїй роботі вона цінує можливість брати участь у процесі реформ і зустрічатися з людьми, які надихають.

Юлія Макарова

Асистентка проєкту

Юлія Макарова – кваліфікований лінгвіст з міжнародним досвідом роботи в США. Здобула ступінь магістра філології у Київському національному лінгвістичному університеті. Юлія була волонтером Rotary Club Kyiv International і допомагала його президенту у створенні та запуску Клубу, а також координувала соціальні проєкти Клубу.

Юлія підтримує проєкт, координуючи заходи у сфері громадського здоров’я, роботу численних національних та міжнародних експертів, організовує тренінги, майстер-класи, конференції, готує та фіналізує напрацювання проєкту, а також надає технічну та адміністративну підтримку проєкту та його керівнику. Як людина, яка здатна виконувати багато окремих завдань одночасно, важливий внесок Юлії – здатність координувати роботу більше ніж 30 осіб одночасно. Її підхід до людей індивідуальний, і вона завжди намагається задовольнити потреби свого колективу, щоб створити дружню атмосферу довіри та взаємоповаги. Вона вважає, що це найкращий спосіб досягти результатів, до яких усі прагнуть.

Марія Шененко

Комунікаційна менеджерка проєкту

Марія Шененко – випускниця програм з філології та зв’язків з громадськістю Національного університету «Києво-Могилянська академія». Була залучена до реалізації соціальних, освітніх та транспортних кампаній, написання грантів, адміністрування проєктів та роботи з соціальними медіа. Марія має досвід у розвитку спільнот, а також у створенні медійних матеріалів та координації й організації різноманітних заходів від тренінгів до міжнародних конференцій.

Обов’язки Марії в рамках проєкту охоплюють комунікацію із зацікавленими сторонами щодо інформаційного партнерства, створення інформаційних матеріалів, координацію залучення експертів з комунікації та просування повідомлень про реформи громадського здоров’я та безпеки крові в рамках діяльності проєкту.

Аліна Заклівенець

Офіс-координаторка, бухгалтерка

Як фахівчиня з управління проєктним фінансуванням та адмініструванням, Аліна Заклівенець має понад 20 років досвіду роботи в проєктах міжнародної технічної допомоги та програмах розвитку приватного сектору в Україні, які фінансуються KfW, ЄБРР, USAID, ЄС. Аліна має значний досвід у фінансових, регуляторних та договірних аспектах та практиках різних донорських організацій. Як координаторка проєктного офісу/бухгалтерка, вона надає фінансову, адміністративну та кадрову підтримку в розробці, реалізації та моніторингу діяльності проєкту. Аліна має вищу освіту з лінгвістики (англійська/німецька мова) та менеджменту. Брала участь у програмі динамічного управління бізнесом від Центру управління De Beak VNO-NCW (Нідерланди) у Києві, а також є сертифікованим менеджером з персоналу. Вона також провела навчальний рік в Університеті Юти (США).

Діяльність

у рамках проєкту

Експертна підтримка Центру громадського здоров'я (ЦГЗ)

▪️ Консолідація та функціонування Центру громадського здоров’я України відповідно до наукових, технологічних та епідеміологічних змін.
▪️ Впровадження та узгодження з вимогами ЄС нормативно-правової бази у сфері громадського здоров’я.
▪️ Посилення інституційної спроможності Центру громадського здоров’я України щодо визначення стандартів, розробки програм, виконання ключових функцій у сфері громадського здоров’я та у наданні технічних консультацій МОЗ.
▪️ Запровадження стійкої системи епідеміологічного нагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями.
▪️ Імплементація Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП) з метою запобігання міжнародному поширенню хвороб, захисту від нього і контролю, а також реагування системи громадського здоров’я на такі загрози.
▪️ Підтримка відділу комунікацій Центру громадського здоров’я України в підготовці та розповсюдженні перевіреної інформації про пандемію COVID-19 для різних цільових аудиторій (широкого загалу та вузьких спеціалістів).

Допомога у створенні сучасної системи безпеки крові в Україні

▪️ Розробка національної нормативно-правової бази щодо стандартів безпеки та якості крові, узгодженої з вимогами ЄС.
▪️ Визначення нової структури національної системи крові та забезпечення функціонування її двох компонентів — надання послуг та регуляторного нагляду.
▪️ Забезпечення надійного ланцюга постачання крові та безпеки донорів крові.
▪️ Впровадження узгоджених європейських стандартів переливання крові.

Реагування на пандемію COVID-19

▪️ Оновлення керівних принципів та протоколів щодо пандемії COVID-19.
▪️ Розробка протоколів зі збирання та клінічного використання реконвалесцентної плазми й інших компонентів крові для пацієнтів із SARS-CoV-2.
▪️ Навчання концепціям і методам ощадливого виробництва у випадках нестачі критично важливих матеріалів та обладнання.
▪️ Розробка національної системи управління запасами крові та вдосконалення принципів кровозбереження і раціонального використання компонентів крові PBM, проведення комунікаційної кампанії з промоції добровільного безплатного донорства під час пандемії.